Jsme developerská a realitní společnost, která přináší dostupné moderní bydlení.

Zaměřujeme se na rezidenční nájemní bydlení v Plzni. Umíme najít kvalitní nemovitost, efektivně ji zrekonstruovat a následně výhodně pronajmout. Aktuálně spravujeme portfolio v hodnotě přesahující 50 milionů korun. Více než 80 % nemovitostí, které provozujeme, zároveň také vlastníme.

Jakub Koreis

Profesionální hokejista, při kariéře se už deset let věnuje podnikání s nemovitostmi. Od prvního pronajatého bytu se postupem času dostal až k realizaci developerských projektů. O svých aktivitách píše blog Deník realitního investora.

Otázky a odpovědi

Proč Plzeň?

Plzeň, jako 4. největší město, nabízí ideální poměr mezi kupní cenou a výškou nájemného. V městech jako Praha nebo Brno jsou dnes nemovitosti tak drahé, že pokud dosáhnete výnosu z 4 %, budete rádi. Oproti tomu v Plzni dokážeme zajistit minimální výnos 7 %, většinou i vyšší. A poptávka po kvalitním nájemním bydlení zde dlouhodobě převyšuje nabídku. Navíc odsud pocházíme, dokonale rozumíme jednotlivým čvrtím a místnímu trhu. K tomu všemu se tu můžeme opřít o široký tým časem prověřených spolupracovníků.

Proč jen rezidenční nemovitosti?

Nájemní bydlení uspokojuje základní lidskou potřebu a narozdíl od komerčních pronájmů tolik nepodléhá ekonomickým cyklům. V případě krize se společnosti dostanou do finančních problémů a obchodní a kancelářské prostory se tak začnou vyprazdňovat. Oproti tomu v rezidenční nemovitosti, pokud byla vybrána ve správné lokalitě, se bude maximálně mírně snižovat cena za nájem.

Proč si chcete půjčovat peníze?

Abychom mohli pružně reagovat na nabídky, které na trhu najdeme, snažíme se nemovitosti nejprve nakoupit za hotové peníze. Na to využíváme prostředky, které si půjčíme. Následně nemovitosti zrekonstruujeme, obsadíme nájemníky a refinancujeme bankovními úvěry.

Pár čísel

 • Průměrný výnos z pronájmu - 8,3 %
 • Obsazenost - 99,1 % (každý byt je bez nájemníka jen 4 dny v roce)
 • Výnos portfolia na m2 - 206 Kč (průměr v Plzni je 176 Kč)
 • Výnos námi rekonstruovaných nemovitostí na m2 - 241 Kč

Co umíme

 • Díky dlouholetým zkušenostem víme, jak najít kvalitní nemovitost, efektivně ji zrekonstruovat a následně výhodně pronajmout.
 • Víme přesně, jak byt vybavit, aby zařizovací předměty nebyly příliš drahé, vydržely co nejdéle a byt byl atraktivní pro zájemce.
 • Máme vyvinutý propracovaný systém výměny nájemníků, kdy v bytech provedeme drobnou údržbu a ve většině případů úplně eliminujeme neobsazenost.
 • Veškeré služby spojené se správou nemovitostí (pronájem, opravy, úklid, počítání vyúčtování) si zajišťujeme sami, nevyužíváme externě žádné další společnosti.
 • Realizovali jsme už rekonstrukce za desítky milionů. Víme na co si dát pozor, kde ušetřit a kde se vyplatí si připlatit.

Co vše spadá pod obchodní značku Koreis-Brown

 • Koreis-Brown Investment - holdingová společnost, ve vlastnictví Jakuba Koreise.
 • Brown Asset Management - správcovská společnost ve vlastnictví Koreis-Brown Investment, spravuje veškeré nemovitosti Jakuba Koreise, Hynka Husníka a všech jejich klientů.
 • Brown Project Management - založena za účelem společných aktivit Jakuba Koreise a Hynka Husníka. Společnost vlastní rovným dílem Koreis-Brown Investment a HH Investment Holding (ve vlastnictví Hynka Husníka).

Adresa

Koreis-Brown
Plachého 26,
301 00 Plzeň

Kontakt

+420 777 448 380
jakub@koreis-brown.cz

Sledujte nás

Máte jinou otázku? Napište nám.